top of page
  • Zdjęcie autoraAgat - Hotel Łódź

Jak usunąć plamy po czerwonym winie?

Szanowni Państwo, zdecydowaliśmy, że regularnie, raz w tygodniu będziemy publikować również porady na codzienne nie zawsze miłe zdarzenia. Aga t hotel Łódź nie ma ambicji tworzenia poradnika dla Pań i Panów, ale może coś z tego Państwa zainteresuje. W Agat hotel Łódź plamy to wyzwanie każdego dnia. Walkę o najwyższe standardy higieny i estetyki kodujemy pracownikom od pierwszego dnia.

Dziś odwieczny problem wielbicieli czerwonego wina. Jak usunąć powstałą plamę, sprawdzone metody:

1. Świeżą plamę z czerwonego wina musisz jak najszybciej posypać solą. Następnie poplamiony materiał namocz w wodzie i dopiero po dokładnym namoczeniu przez 2 do 3 godzin wrzucić do pralki i wypierz.

2. Plamy z czerwonego wina można się pozbyć również za pomocą wody ze spirytusem lub amoniakiem. Tu też należy namoczyć porządnie materiał, właśnie w wodzie z jedną lub drugą substancją a potem wyprać, proporcje 1:10/20

3. Na stare plamy z czerwonego wina działa... pianka do golenia! Nawet kilkunastodniowe plamy z wina można usunąć, jeśli popsikamy je pianką do golenia, a po kilkunastu minutach miejsce przemyjemy ciepłą wodą.

4. Plamę z wina na ubraniu należy usuwać bardzo ostrożnie, bez pocierania! W tym celu, poplamiony materiał dotykamy delikatnie gąbką nasączoną mieszanką proszku do prania i wody utlenionej. Od strony wewnętrznej koniecznie przykładamy kawałek papierowego ręczniczka, by plama nie "przebijała" się na drugą stronę. Zabieg powtarzamy kilka razy aż do skutku.

5. Na plamę z czerwonego wina działa także, białe wino lub szampan (wino musujące). Trzeba świeżą plamę z wina czerwonego zalać natychmiast winem białym lub właśnie szampanem. Poczekać kilka minut a następnie wrzucić poplamiony materiał do pralki i wyprać.

Najważniejsza zasada: dopóki plama z czerwonego wina zupełnie nie zniknie, nie możesz wyprasować ubrania, żelazko utrwali plamę i niewykluczone, że ulubione ubranie będzie już nie do uratowania!


Commenti


I commenti sono stati disattivati.
Kotwica 1
bottom of page