top of page
  • Zdjęcie autoraAgat - Hotel Łódź

Pościelić łóżko

Z natury działalności ścielenie łóżka w Hotelu Agat to czynność kluczowa. Pozornie wydawałoby się, nic w tym niezwykłego, ale jak się przyjrzeć tej czynności to okazuje się, że można zaścielać łóżko na wiele sposobów, w zależności od łóżka i upodobań.

Ścielenie łóżka to prawdziwa sztuka dnia codziennego i kwestia, która w niebagatelny sposób wpływa na wystrój sypialni. Niedbale zaścielone łóżko nie doda temu pomieszczeniu elegancji, a przemyślany sposób ścielenia może znacząco poprawić estetykę wnętrza i wpłynąć na to, jak będzie odbierane.

Pierwszym ze sposobów na efektowne i stylowe ścielenie łóżka jest styl francuski, który bardzo często wykorzystywany bywa w hotelach, a także w sklepach z pościelą i meblami do sypialni. Styl ten bazuje na odpowiedniej liczbie tekstyliów i poduszek, dlatego niekoniecznie sprawdzi się w bardzo małych sypialniach, bo część poduszek dekoracyjnych oraz narzuty trzeba będzie usunąć na noc i potrzebne będzie miejsce, by przedmioty te odłożyć. Jak wygląda łóżko zaścielone w stylu francuskim? Podstawą jest oczywiście prześcieradło, które powinno ciasno opinać materac. Najwygodniejsze są więc prześcieradła z gumką. Na prześcieradle należy równo i estetycznie rozłożyć kołdrę, a jej górną krawędź zagiąć i wywinąć w kierunku przeciwnym do zagłówka. Na kołdrze należy ułożyć przynajmniej jedną narzutę tak, by górna część pościeli wraz z wywinięciem była odsłonięta. Na narzucie można jeszcze ułożyć efektowny koc złożony w wąski pas – może on znaleźć się w dolnej części łóżka lub w połowie narzuty. O zagłówek należy oprzeć przynajmniej cztery poduszki lub więcej – powinny to być pary poduszek w różnych rozmiarach. Najlepiej, by pościel pochodziła z jednej kolekcji lub była dopasowana pod względem kolorystyki i stylu. Zaletą ścielenia łóżka w ten sposób jest jego niekwestionowana estetyka, a także wygoda użytkowania – o liczne poduszki wygodnie się oprzeć podczas czytania lub w trakcie picia kawy w łóżku. Niestety na czas snu większość tych akcesoriów należy zdjąć. Jeśli w pomieszczeniu jest przestronna szafa lub kufer, można chować poduszki i narzutę, a jeśli nie, to przedmioty te mogą zawadzać. Nie jest to więc uniwersalny styl dla każdego. Pewnym mankamentem ścielenia łóżek w ten sposób, że poduszki są odkryte, jest fakt, że bardziej się one kurzą, co nie jest przyjazne alergikom – wówczas trzeba zdecydowanie częściej je prać.

Agat hotel w Łodzi ma wykwalifikowaną kadrę sprzątającą. Przy rezerwacji pokoju klient może zażyczyć sobie metody zaścielenia łóżka. Jest ich więcej niż przedstawiona, francuska wersja, ale o tym w kolejnych wpisach.

Comments


Kotwica 1
bottom of page